SCIC-SKIS

 

Book launching engagement of
Na zemi i nad morom
as authored by Milan Jakubec


Ladies and gentlemen / Vážené dámy a páni,

On behalf of the board of Directors of the Slovak Cultural and Information Centre, I am very honoured to have the privilege of welcoming Mr. Milan Jakubec to our centre and to be part of this evenings official book launching of his book Na zemi I nad morom.

Som veľmi rád že v dnešný slávnostny večer mám tu česť privítať v Slovenskom kultúrnom a informačnom stredisku pána Milana Jakubca a slávnostne otvoriť vernisáž jeho autobiografie Na zemi i nad morom.

Dovoľte mi, aby so pri tejto príležitosti osobitne medzi nami privítal aj našich vzácnych hostí zo Slovenska:

Vieru Gálikovú, sestru pani Jakubcovej a jej manžela Victora Gálika ktorí prišli v doprovode pani Elenky Jakubcovej zablahoželať nášmu oslávencovi až zo Slovenska.

Mr. Milan Jakubec is well know in the Slovak community for his lifetime hard work and dedication to the Slovak cause amongst various Slovak Canadian organizations, but very little is known about his past. After reading his autobiographical book Na zemi I nad morom, I have to confess that I have come to the conclusion, that Mr. Milan Jakubec is not only a very proud Slovak but also a true hero, and all Slovaks should be very proud of his heroic achievements.

Počas 2. svetovej vojny ešte ako mládenec statočne bojoval proti nemeckému nacizmu a musel prekonávať tažké podmienky zajatia a koncentračných táborov.

Nedemokratický režim v bývalom Československu však nepotreboval hrdinov a ani vlastencov. Donútil tak mladého Milana a jeho rodinu, aby opustili svoju rodnú vlasť za veľmi dramatických okolností. Mladá rodina si musela znovu budovať svoj nový domov, najprv v Anglicku a potom v Kanade.

Vdaka obetavosti a láske jeho vernej manželky Elenky, ktorá ho sprevádza celý život, bola a je jeho druhá polovička života naplnená spokojnosťou v práci, láskou a štastím v rodine.

My, ktorí sme mali možnosť zoznámiť sa s Milanom a jeho rodinou až po príchode do Kanady, sa môžeme ešte dnes tesiť z jeho priateľstva a čerpať z jeho životných skúseností a múdrostí.

It is a great honour for Slovak Cultural and Information Centre that on its premises, this May 21 evening, Mr. Milan Jakubeces book is officially being launched. The book was published in Slovakia by Matica Slovenska Publishing house this past January and has been on sale in Slovakia since that time. Presented here for the first time, Slovaks in Canada will also be able to read this amazing autobiographical work by Milan Jakubec.

Na záver mi dovoľte, aby som v mene Slovenského kultúrného a informačného strediska, Matice slovenskej a osobne zablahoželal Milanovi k slavnostnému uvedeniu jeho autobiografie.

Blahozelam a zelam Ti vela zdravia!

Ondro Miháľ
SCIC, Toronto, Ontario, May 21, 1997


Ondro Mihal, Milan Jakubec,
Elena Jakubec, SCIC May 21, 1997


All contents for www.slovak.com © 1997, Ondro Mihal.
All comments regarding this page should be forwarded to Ondro Mihal at omihal@slovak.com.
Last update on May 22, 1997.